Rola przyrody w oczyszczaniu powietrza - warsztaty terenowe

warsztaty terenowe kolageW jesiennym cyklu zajęć przyrodniczych, dzieci z sześciu krakowskich przedszkoli miały okazję wybrać się z Tajemniczym Wędrowcem na Łąki Nowohuckie, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat zanieczyszczeń powietrza i roli przyrody w ich eliminowaniu.
Trasę wyznaczały kolejne zwrotki Questu Zielona Nowa Huta, w rozszyfrowywaniu których aktywnie uczestniczyli najmłodsi. Podczas warsztatów dzieci miały okazję stworzyć własne obrazy ze znalezionych na łąkach zielonych skarbów, rozpoznawać drzewa po liściach, korze i owocach, a nawet asystować w doświadczeniu polegającym na stworzeniu sztucznego smogu w zaimprowizowanym miasteczku.
Każde z dzieci otrzymało też upominek – zasilaną energią słoneczną latarkę-breloczek. Była to okazja do dyskusji zanieczyszczeniach związanych z wytwarzaniem energii i o jej alternatywnych, czystych źródłach.
Warsztaty terenowe zorganizowane zostały w ramach projektu „Razem Blisko Eko", realizowanego przez Fundusz Partnerstwa wspólnie z ARTzoną Ośrodka Kultury im Norwida i dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Krakowie.
warsztaty terenowe 1warsztaty terenowe 2warsztaty terenowe 3warsztaty terenowe 4
warsztaty terenowe 5warsztaty terenowe 6warsztaty terenowe 7warsztaty terenowe 8