Przejazd Antysmogowy

NH Antysmog61 fotDominikaZareba NH Antysmog02 fotDominikaZareba W dniu 13 czerwca 2015 odbył się Antysmogowy Przejazd Rowerowy. Wydarzenie promujące potrzebę ochrony powierza zorganizował Fundusz Partnerstwa w ramach projektu „Razem Blisko Eko" dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Do organizacji dołączyły nowohuckie instytucje takiej jak ARTzona Ośrodka Kultury Norwida, Fundacja Zielony Instytut, Fundacja Nowe Centrum. Nie zabrakło również Klubu Kombinator, firmy Unikat oraz Nowa Huta Team. W spotkaniu wzięło udział 47 osób, w tym również rodzice z dziećmi w wieku przedszkolnym.

DarekSzwed08 fotDominikaZareba Wszyscy uczestnicy otrzymali maseczki anty smogowe, dzięki czemu akcja zwracała uwagę przechodniów, którzy spontanicznie dołączali się do wydarzenia. Trasa przejazdu prowadziła przez nowohuckie drogi rowerowe. Podczas Antysmogowego Wydarzenia Rowerowego zorganizowano konkursy, w których do wygrania były koszulki (Sponsor: ARTzona), fotografia anty smogowa przekazana przez Klub Kombinator oraz kosz do segregacji odpadów ufundowany przez Fundusz Partnerstwa.

Przejazd zakończył się fotografią grupową przed budynkiem ARTzony, gdzie odbył się anty smogowy wykład Dariusza Szweda z Zielonego Instytutu