Nabór wniosków do XI edycji programu Fundusz Kropli Beskidu

fkb long logoFundusz Partnerstwa wraz z firmami systemu CocaCola zaprasza placówki oświatowe z terenu czterech gmin Beskidu Sądeckiego: Krynicy Zdroju, Muszyny, Piwnicznej Zdroju i Rytra, do udziału w konkursie dotacyjnym Fundusz Kropli Beskidu 2015/2016.

Do konkursu można zgłaszać projekty związane z ochroną zasobów wodnych oraz poszanowania dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego regionu Beskidu Sądeckiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, priorytetem FKB na rok szkolny 2015/2016 jest wsparcie działań modernizacyjnych i edukacyjnych w zakresie oszczędności wody, mających na celu budowanie świadomości i wrażliwości ekologicznej różnych grup wiekowych, w szczególności dzieci i młodzieży.

W ramach konkursu proponujemy dofinansowanie projektów w formie dotacji w wysokości maksymalnie 20 000 zł, w tym uwzględnienie działań edukacyjnych w kwocie do 2000 zł. Działania modernizacyjne mogą obejmować np. wymianę baterii umywalkowych i prysznicowych na oszczędzające wodę, modernizację systemu spłukiwania wody, modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnych, modernizację pisuarów czy budowę zbiorników na deszczówkę.

Środki z dotacji mogą być wykorzystane w okresie od grudnia 2015 do maja 2016 r.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem konkursu, przeprowadzić działania przygotowawcze w placówce oraz przesłać wniosek o dotację wg obowiązującego formularza w terminie do 26 listopada 2015 r.

Gminy objęte programem dotacyjnym udzielają położonym na ich terenie placówkom oświatowym wsparcia w przygotowaniu wniosków i realizacji projektów. Szczegółowych informacji udzielają:
Urząd Miasta Krynica Zdrój - Magdalena Furmanek-Kopiec (18 472 55 04, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna – Marzena Wantuch-Motyka (18 472 59 47, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Urząd Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój - Barbara Paszkiewicz (18 446 40 43 w. 44, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Aneta Majocha (18 446 40 43 w. 44, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Urząd Gminu Rytro - Elżbieta Nowicka (18 446 90 40 w. 58, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Informacji nt. zasad udzielania dofinansowania oraz wypełniania dokumentów aplikacyjnych udziela Zespół Funduszu Partnerstwa pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu +48 507 414 302; istnieje także możliwość spotkań indywidualnych.