Agropromocja 2009

Jak co roku do Nawojowej koło Nowego Sącza zjechali się wystawcy z kraju i zagranicy na 19 już Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGROPROMOCJA 2009.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Małopolski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.

Impreza ta – trwale wpisana w kalendarz najważniejszych wydarzeń promujących rolnictwo w południowej Polsce – z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Swoją tematyką wystawa objęła m.in. zagadnienia związane z ochroną środowiska, rolnictwem ekologicznym, , urządzaniem ogrodów, hodowlą roślin i nasiennictwem, agroturystyką, doradztwem rolniczym i wydawnictwem, produktami regionalnymi, rękodziełem ludowym i innymi.


Tegoroczna edycja AGROPROMOCJI przyciągnęła ponad 350 wystawców z kraju i zagranicy – m.in. Węgier czy Ukrainy oraz ponad 35 000 zwiedzających. Wśród uczestników nie brakło również przedstawicieli organizacji i instytucji działających na rzecz ochrony środowiska, w tym ochrony wód: Polskiego Koła Ekologicznego w Krynicy, Funduszu Partnerstwa z Krakowa i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Instytucje te uczestniczą działaniach programu Fundusz Kropli Beskidu. Program ten realizowany i zarządzany przez fundację Fundusz Partnerstwa, dzięki wsparciu firm systemu Cola –Cola, od pięciu lat wspiera inicjatywy na rzecz ochrony dziedzictwa wodnego na terenie Beskidu Sądeckiego. Materiały dotyczące funkcjonowania Funduszu Kropli Beskidu wzbudziły spore zainteresowanie szczególnie wśród nauczycieli i uczniów.


Stoisko, na którym zaprezentowane zostały aktualne działania partnerów Koła – m.in. Funduszu Partnerstwa - odwiedziło czterech posłów RP, Wojewoda Małopolski, Starostwa Nowosądecki, Wójt Gminy Nawojowa i ok. 200 pozostałych zwiedzających.