Bajka Kamishibai „Opowieści z Zielonego Parku”

bajka okladka Fundusz Partnerstwa ma zaszczyt zaprezentować swoją nową publikację edukacji ekologicznej! Bajka Kamishibai „Opowieści z Zielonego Parku"!!!!!!!!!!!

Bajka „ Opowieści z zielonego parku" została wydana przez Fundację Fundusz Partnerstwa w ramach projektu „Bądźmy Eko!" finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W ramach projektu pragnęliśmy stworzyć innowacyjne, ciekawe i nowatorskie narzędzie edukacji ekologicznej dla dzieci. W związku z tym powstał pomysł, by wydać bajkę w formie teatrzyku Kamishibai, a nie zwykłego opowiadania. Teatr Kamishibai to teatr ilustracji. Technika ta wywodzi się z Japonii i wykorzystuje kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynię. Kartonowe plansze opowiadają historię, każda ilustracja odpowiada kolejnemu fragmentowi opowiadania. Na przedniej stronie karty odwróconej w stronę publiczności widnieje ilustracja, tył karty zawiera tekst, który czyta opowiadający. Taka forma bajki jest świetnym punktem wyjścia do prowadzenia różnorodnych warsztatów z dziećmi.

W bajce „Opowieści z zielonego parku" zostały zawarte w sposób przystępny dla dzieci informacje o rodzajach zanieczyszczeń powietrza, o tym w jaki sposób one powstają i wpływają na życie i zdrowie nasze i innych żyjących istot. Jakie znaczenie mają rośliny, a w szczególności drzewa dla powietrza. W jaki sposób powinniśmy dbać o środowisko i ochraniać powietrze.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bajką!